Тема: Текущий или капитальный?

Прислано AREWIK February 20 2013 20:19
#5

Портал сметчиков

Вот такое вот письмо было

[spoiler]МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ.
БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО
ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Департамент розвитку будвельної дїяльності,
ціноутворення та економіки будівництва
вул. Велика Житомирська, 9, м. Київ, 01601; тел/факс 284-05-67
e-mail:penkivska@minregion.gov.ua

19.10.2012 №8/15-136-12 на №_________ від________
******************* ********* (адрессату)

Про проведення робіт
з поточного ремонту

Міністрество регіонального розвитку, будівеництва та житлово-комунального господарства розглянуло лист (адрессат) від 23.07.2010 № ****** щодо проведення поточного ремонту будівель та споруд і з питань повноважень повідомляє.
Відповідно до Державних будівельних норм А.2.2-3-2012 «Склад та зміст проекної документації на будівництво», затверджених накзом Мінрегіону від 03.03.2012 №98, капітальний ремонт - сукупність робіт, які передбачають
-втручання у несучі конструктивні системи при заміні або відновленні конструкцій, інженерних систем та обладнання введених в експлуатацію в установленому порядку об’єктів будівництва без зміни їх функціонального призначення та зовнішніх геометричних розмірів у зв’язку з їх фізичною зношеністю та руйнуванням,
- поліпшення екплуатаційних показників,
- а також благоустрій території.
Капітальний ремонт передбачає призупинення на час виконання робіт експлуатації об’єкта в цілому, або його частин ( за умови автономності)

Поточний ремонт передбачає систематичне та своєчасне підтримання експлуатаційних якостей та попередження передчасного зносу конструкцій і інженерного обладнання. Ці витрати не відносяться до витрат на здійснення будівництва, є складовою витрат на експлуатацію тих чи інших будівель і спо-руд.

Розрахунки щодо складу і ватрості робіт з поточного ремонту здійснюються у разі потреби баланосутримувачем (чи за його дорученням проектною організацією).

Роботи на існуючій будівлі, які пов’язані з втручанням у несучі конструктивні системи, виконуються за проектною документацією у рамках капітального ремонту або реконструкції будівлі. Вказані роботи слід відрізняти від робіт з поточного ремонту, які не передбачають втручання у несучі конструктивні системи та зміну техніко-економічних показників будівлі.


Щодо послуг у будівництві, до яких застосовується процедура закупівель, наведена у статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель», то до категорії «послуги у будівництві» слід відносити поточний ремонт будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, до яких застосову-ється процедура закупівель.

Одночасно зазначимо, що супровідні роботам у будівництві інші послуги, які включаються до кошторисної вартості робіт, а вартість таких послуг не перевищує вартості самих робіт, відносяться до категорії «роботи».

До замовників закупівель таких робіт, що є супровідними у будівництві роботам послугами, та фінансування яких повністю або частково здійснюється за рахунок державних коштів, процедура закупівлі застосовується за умови, що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 1 мільйон гривень.

Директор Департаменту розвитку
будівельної діяльності,
ціноутворення та економіки будівництва П.І.Губень

Как видим, акцент делается на том, есть вмешательство в несущие конструкции, или нет его при выполнении ремонта. В связи с этим у меня лично возникает вопрос, а следует ли увязывать с ДБН-овской формулировкой определения капитального ремонта тот перечень по 150 приказу, ведь он разработан Госкомитетом по вопросам ЖКХ и, я так понимаю, распространяется на субъекты хозяйствования, подчиненные Управлению эксплуатации жилфонда. Тем более, оно не очень -то и увязывается. ДБН не уходит от этого перечня? Хотя приказ №150 действующий... Очередная заморочка, хоть бы какое разъяснение где -нибудь выискать...
Хотелось бы знать мнение коллег по этому поводу.[/spoiler]

спрятал длинный текст