Щодо рівня заробітної плати на 2016 рік при визначенні вартості будівництва
30.12.2015
На численні запити підприємств та організацій будівельної галузі щодо рівня заробітної плати, який передбачається враховувати у 2016 році при визначенні вартості будівництва, що здійснюється за рахунок бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України повідомляє.
Для визначення вартості будівництва рекомендований рівень середньомісячної заробітної плати з 1 січня 2016 року відповідно до положень ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» та ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва» розрахунково складає 5100 гривень. Зазначений рівень розрахований виходячи з мінімальних рівнів заробітної плати, врахованих при обчисленні показників Державного бюджету України на 2016 рік, Кодексу законів про працю України, галузевих угод між роботодавцями та профспілками та колективних договорів, розрахункових даних будівельних організацій. Такий показник відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах та враховує основну та додаткову заробітну плату, у тому числі кошти на оплату відпусток, заохочувальні та компенсаційні виплати при роботі в звичайних умовах будівництва.
При виконанні робіт в умовах, що відрізняються від звичайних умов, розмір середньомісячної заробітної плати на стадіях складання інвесторської кошторисної документації та договірної ціни доцільно уточнювати на підставі відповідних обґрунтувань виходячи з конкретних умов (виконання робіт у стислі строки, за підвищеної інтенсивності праці, у нічний час, вихідні та святкові дні, технологічна та технічна складність виконання будівельних робіт тощо).
Визначений у такий спосіб рівень середньомісячної заробітної плати рекомендовано погоджувати замовником і зазначати у договорі підряду та враховувати при проведенні взаєморозрахунків за виконані будівельні роботи.
Одночасно звертаємо увагу, що відповідно до Закону України «Про оплату праці» підрядна організація самостійно формує фонд оплати праці, дотримуючись норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами та здійснює нарахування і виплату заробітної плати. Кошти, отримані під час розрахунків за обсяги виконаних будівельних робіт за статтею витрат «Заробітна плата», спрямовуються виключно на фонд оплати праці робітників, які виконують будівельні роботи, і є одним з джерел його формування.
Звонил в нашу экспертизу, сказали что можно уже в новых проэктах ставить 5100 грн, что им уже пришло подтверждение официальное этой информации. Главное что бы заказчик пропускал.
3.1.1 вышла раньше письма Минрегионбуда, и там стоит ЗП 3400.
выйдет 3.1.2 все будет уже автоматом переведено, а пока самим руками это можно сделать.
любая сметная программа - большой калькулятор.
и ее можно и нужно настраивать под себя. а в данном случае, есть письмо о повышении ЗП и есть новый показатель рабочего времени в год, меняйте.
главное не забыть поменять и 18 тарифную сетку
Ладно вопрошаю:
Вот наткнулся на всё тоже клованство
Да, уже все высчитано и опубликовано в ЦО №1 за 2016г. стр.52, он уже выходит из типографии к концу недели.
Итак,
22% + 0,78% + 0,1716% + 0,2238% = 23,1754%
Можно сравнить с формулой из ЦО №3 за 2015г. стр.80 и подставить нужные значения в свои сметные программы.
и вот
Н116 = 0,2238 - Это взнос от больничных свыше 5 дней: (22% х 4,6243%) * 22%
Вопрос первый:
С 01.01.2016 максимальная ставка ЕСВ 22%, скакого секта "Инпрэкт" решила нарисовать 23,1754%?
Вопрос второй:
Насколько мне известно, ЕСВ это начисление на зарплату/больничные/отпускные и.т.п., на что начисляете 0,2238% на деньги/проценты/килограммы/промилле и где это неизвестное заложено в смете?
Я пишу с ошибками — это привилегия высшего образования.